Догляд за штучним газоном


Щоб штучний газон доставляв якомога менше незручностей при експлуатації, його необхідно правильно настелити. Перед укладанням покриття ретельно згладжують грунт, поверхню очищають від сміття, камінчиків, інших предметів. Якщо цього не зробити, то покриття матиме неохайний вигляд, а то й пошкодиться його цілісність. Підстава для водопроникної покриття повинно бути придатне для стоку води, тому його завжди обладнають ухилами і дренажними каналами.
На футбольних полях для захисту спортсменів від опіків при падінні застосовується наповнення з піску і гумового грануляту, на такому покритті можна грати в бутсах. На приватних тенісних кортах та інших ігрових майданчиках можна застосовувати наповнювач тільки з піску, але у взутті з шипами на такому покритті грати не рекомендується. Для ландшафтного дизайну можна штучний газон використовувати без наповнювачів, оскільки тут головне - зовнішній вигляд.
Для обслуговування штучного газону потрібно мінімальні трудо- і фінансові витрати, але це зовсім не означає, що потрібно чекати виникнення якихось проблем, щоб проводити заходи по догляду. Набагато ефективніше і більш економічно буде планове обслуговування синтетичного покриття.
Штучний газон періодично потрібно очищати, причому чищення може бути різна, іноді зі всіма функціями простий щіткою можна не впоратися. Більш агресивна чистка застосовується для гумового заповнювача газону. В ідеалі чистку необхідно виконувати, якщо заповнює матеріал буде зміщений у зонах інтенсивного навантаження, наприклад на футбольному полі, біля воріт або в центрі. Знижений рівень заповнює матеріалу буде впливати на відскік м'яча і т.д. Тому потрібно стежити за рівномірним рівнем після 10-15 годин гри.